Volvo XC40P6 ReCharge Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 71.950 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 423 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 187 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🚗 Volvo XC40 P6 ReCharge Plus 5d
🗓️ Første registrering: 12/2022
🚗 Kørt: 71.950 KM
🎨 Farve: Sort
🪑 Indtræk: Sort Stof
🔋 Rækkevidde: 429 KM WLTP
Udstyr:
PIXEL LED forlygter
Pilot assist
Svingbart træk
Klimapakke
Varmepumpe
Ratvarme
For og bagsæder med varme
Adaptiv Fartpilot
Lane Assist
El-førersæde
El-bagklap
Nøglefri betjening
Digitalt Cockpit
19'' alufælge m. helårsdæk
Navigation
App-Connect
Multifunktionsrat
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Ladekabel: Kr. 1.495,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel.
🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
Bilen er importeret, og der kan derfor være udstyrsmæssige forskelle fra danske biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 398.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4 airbags | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 6 airbags | Frunk |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | Laser forlygter |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |