Volvo XC40P6 ReCharge Plus 5d
Kontantpris
214.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 423 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 187 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
✅ VARMEPUMPE
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ BAKKAMERA
✅ ELEKTRISK BAGKLAP
✅ LED FORLYGTER
✅ SÆDEVARME + VARME I RATTET
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 423 KM.
Varmepumpe, sædevarme, varme i rattet, apple carplay / android auto, bakkamera, parkeringssensor for & bag, vognbaneassistent, fjernlysassistent, 19" alufælge, sportssæder, 12" digitalt cockpit, adaptiv fartpilot, 2 zonet klimaanlæg, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, dab+ radio, fjernb. centrallås, automatgear, fuld led forlygter, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, multifunktionsrat i læder, kørecomputer, højdejust. førersæde, el-justerbar lændestøtte, el betjent bagklap, airbag, esp, automatisk lys
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr iht. danske modeller
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 398.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Varme i rat |
| El-justerbar lændestøtte | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |