Volvo XC40P6 ReCharge Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilens højdepunkter! 🤩
⭐BILEN HAR FÅET SERVICE 3/3-2026
⭐VARMEPUMPE
⭐TRÆK
⭐19" ALUFÆLGE PÅ HELÅRSDÆK
⭐NØGLEFRI BETJENING
⭐APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO / NAVIGATION
⭐BAKKAMERA OG PARKERINGSSENSORE FOR/BAG
⭐ADAPTIV FARTPILOT
⭐AUTOMATGEAR
⭐ELEKTRISK BAGKLAP
⭐ELEKTRISK FØRERSÆDE MED MEMORY
⭐VARME I FORSÆDER, BAGSÆDER OG RAT
Vi vil gerne hjælpe med at forstå opladning på en nem måde! 🪫🔋
🔋VI KAN HJÆLPE MED EN GOD LØSNING PÅ OPLADNING I HJEMMET!
🔋OPGIVET RÆKKEVIDDE: 420km (WLTP)
🔋KAPACITET PÅ BATTERIET: 70 kWh
🔋ANTAL FASER: 3
💰VI TILBYDER FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING PÅ ALLE VORES BILER!
💰VI TILBYDER LEASING TIL BÅDE PRIVAT OG ERHVERV PÅ MANGE AF VORES BILER!
🔧FORLÆNG GARANTIEN PÅ DIN BRUGTE ELBIL HOS BORCH AUTO!
🔧FÅ ATTRAKTIVT TILBUD PÅ FORSIKRING AF DIN ELBIL HOS BORCH AUTO!
💻Se hele vores udvalg af biler her: https://borch-auto.dk/elbiler/
--
Mange af vores biler er importeret og derfor kan udstyrslisterne variere en smule fra de danske. Ring gerne, hvis der er noget specifikt du vil vide om vores biler.
Åbningstider i butikken🏪🚘🚘
Mandag til fredag: 8.00 – 16.00☕
Lørdag: Lukket
Søndag: Efter aftale☕
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 386.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent |