Volvo XC40P6 ReCharge Core 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 424 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 186 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, træk, aftageligt træk, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, automatisk lys, fjernlysassistent, 8 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.48.225, - ydelse 2.951,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 382.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |