Volvo XC40P6 ReCharge Core 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
RING FOR FREMVISNING. KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING.
Highlights:
📌20" Alufælge M. Helårsdæk
📌Alcantara sæder
📌Sædevarme & Varme i rat
📌Bakkamera
📌Elektrisk Bagklap
📌Fartpilot
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, læderrat, alcantaraindtræk, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, 20" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, navigation, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, dæktryksmåler, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 363.903 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 413 liter |
| Vægt | 1.938 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Alcantaraindtræk | Helårshjul |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Apple carplay | Kørecomputer |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |