Volvo XC401,5 T5 ReCharge R-Design aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,7 kW |
| Hurtig opladning DC | 3 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 360 min |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/425 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 2,99 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Lån med eller uden udbetaling
✔️ Finansiering via Santander, AL-Finans og Accept Auto
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
🔒 TRYGHED & GARANTI
✅ Autoriseret Mobyle forhandler
✅ Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa
✅ Mobyle garanti kan tilkøbes – fra kun 3.995,-
✅ Mulighed for op til 4 års garanti på denne bil
ℹ️ Den angivne salgspris er ekskl. Mobyle garanti
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Panorama glastag
✔️ Svingbart anhængertræk
✔️ Adaptiv fartpilot med kø funktion
✔️ Semi automatisk parkering
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Blindvinkelsassistent
✔️ LED forlygter
✔️ Sædevarme i forsæder
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ 360° kamera
✔️ Apple Carplay / Android Auto
✔️ El indst. førersæde m. memory
✔️ Harmon/Kardon anlæg
✔️ Fuldaut. klima 2 zone
✔️ 19" originale alufælge m. vinterdæk
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
🔁 BYTTEBIL & LEVERING
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
⏰ ÅBNINGSTIDER & KONTAKT
🕘 Man–Fre: 09.00 – 17.30
🕙 Søn: 10.00 – 16.00
📞 Tlf.: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl.**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 573.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.712 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4 airbags | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| 7 airbags | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Internet |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Køl i handskerum |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Soltag |
| EDR-boks | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El komfortsæder | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-soltag | USB tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |