Volvo XC401,5 T5 ReCharge R-Design aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 47,6 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 46 km |
| Batterikapacitet | 10,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/425 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Highlights:
✅ Elektrisk Rækkevidde på 46 km.
✅ Den Store T5 version m. 262 HK
✅ Svingbart Anhængertræk til 1.500 kg
✅ Adaptiv Fartpilot
✅ R-Design
✅ Harman Kardon Lydanlæg
✅ Fuld LED Forlygter m. Fjernlysassistent
✅ Apple CarPlay / Android Auto
✅ Elektrisk Forsæder m. Memory Funktion i Førersædet
✅ Nøglefri Start og Døre
✅ Bakkamera
✅ Parkeringssensorer i For og Bag
✅ Dellæder og Alcantara Kabine
✅ Digital Instrumentering
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Kontakt os:
Tlf. 75 14 21 11
esbjerg@bn.dk
Adresse Salgsafdeling:
Storegade 229
6705 Esbjerg Ø
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 573.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.712 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El indst. forsæder |
|---|---|
| 4x el-ruder | El-klapbare sidespejle |
| ABS-bremser | El-klapbare sidespejle m. varme |
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | El-sidespejle m. varme |
| Alufælge | Elsæder |
| Android auto | Fartpilot |
|---|---|
| App integration | Fjernb. centrallås |
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatgear | Kurvelys |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Vognbaneassistent |
| El indst. førersæde m. memory |