Volvo XC401,5 T5 ReCharge Momentum aut. 5d
Kontantpris
289.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/425 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
18" alufælge med nye helårsdæk, læderrat med varme, læderindtræk, højdejust. forsæder, tågelygter, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, automatisk nødassistent, blindvinkelsassistent, isofix, skiltegenkendelse, automatisk lys, dæktryksmåler, håndfrit til mobil, navigation via, apple carplay, usb-c tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, el betjent bagklap, 4x el-ruder, sædevarme, varme i bagsæde, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, svingbart træk (elektrisk) 1800 kg fuld service
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.841 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 449 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i bagsæde |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |