Volvo XC401,5 T5 ReCharge Inscription aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 100.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 41 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 262 hk/425 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Airbag-deaktivering, Aircondition, Alarm, Alu rails, Ambient Light, Automatgear, Automatisk langt lys, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blanke rudelister, Bluetooth, DAB+ radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, Elektrisk kabinevarmer, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED tågelygter, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Lygtevasker, Læderindtræk, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringsassistent, Parkeringssensor bag, SOS knap, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Træindlæg, Tågeforlygter, Udvendig temperaturmåler, Varme i bagsæder, Varme i rat, Volvo On Call
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 573.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.712 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Interiør, træ |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 3 individuelle sæder i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kopholder |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Lygtevasker |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri betjening |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Infocenter | Vognbaneassistent |