Volvo V702,5 T aut. 5d
Kontantpris
34.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2008 |
| Kilometertal | 514.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,6 km/l |
| CO2 udledning | 240 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/300 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet Volvo V70 2.5 Turbo T5 model som med sine snart 514000km, stadig køre fremragende.
- Automatgear
- Navigation (flip up skærm)
- Fartpilot
- Anhængertræk
- High Performance Audio
- Læderkabine
- Sædevarme
- m.m.
Står på fine nyere Helårsdæk, fine bremser, nye forlygter, nysynet
Pris 34000
9800 Hjørring
Ring tlf 24659812
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 606.467 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.752 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk lys |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |