Volvo V602,0 T6 ReCharge Ultimate Dark aut. AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 125,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 86 km |
| Batterikapacitet | 15,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 19 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 350 hk/659 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Super pæn og velholdt Volvo V60 2,0 T6 Ultimate Dark!
Bilen er fuldt serviceret ved autoriseret Volvo
Highlights
- Farve: Platinum Grey
- Adaptiv fartpilot / Pilot Assist
- Fuld lædersæder
- Head-up Display
- Full LED Active High Beam System
- Fjernlys Assistent m/kurvelys
- Navigation m/ visning i instrumentering
- El-indstillelig føresæde m/ memory
- 360 kamera
- Digital instrumentering
- Skiltegenkendelse
- Læderrat m/ multifunktion
- Apple CarPlay / Android Auto
- 19'' Org. Alufælge
- PDC parkeringssensorer for og bag
- Volvo On Call
- Lane Assist
- Intelli Safe Assist
- 12.3'' infotainment skærm
- Nøglefri døre/start
- El-bagklap
- 2-Zone klimaautomatik
- Sædevarme for og bag
- Varme i rat
- Regn-/lyssensor
- Svingbart anhængertræk
Vil tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling, kontakt os for et godt tilbud
Mulighed for tilkøb af udvidet garanti 12, 24, 36 eller 48 måneder
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 40.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 2.145 kr. ex. moms
Restværdi: 199.900 kr. ex. moms
Ved privatforhold skal der tillægges 25% moms
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 695.903 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 471 liter |
| Vægt | 1.964 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 596 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| CD | Nøglefri tænding |
| CD afspiller | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | Varme i 3. sæderække |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.145 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden65.740 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 199.990 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet