Volvo S401,6 D Momentum 4d
Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2009 |
| Kilometertal | 187.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.960 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/240 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET✅
✅ - Sædevarme
✅ - Aircondition
✅ - Fartpilot
✅ - El-klapbare sidespejle
✅ - Blindvinkelassistent
✅ - Multifunktionsrat
✅ - Mørktonede ruder bag
✅ - Isofix
✅ - Træk
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, stofindtræk, højdejust. førersæde, træk, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, dab radio, lygtevasker, 6 airbags, esp, regnsensor, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, blindvinkelsassistent, aux tilslutning, cd, helårshjul
🚘 Vi tager din bil i bytte!
Hesselager Biler
Vallensbækvej 44, 2625 Vallensbæk
📞 50 22 44 33
⏱️ Åbningstider:
Mandag - fredag: 10:00 - 17:30
Lørdag & søndag: 11:00 - 16:00
Vi tager forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 402.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 6 airbags | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk lys | Kørecomputer |
| AUX tilslutning | Lygtevasker |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Mørktonede ruder i bag |
| CD | Multifunktionsrat |
| CD afspiller | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot |