Volvo EX40Extended Range Ultra 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 180 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 252 hk/420 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
VOLVO EX40 ULTRA - SINGLE MOTOR EXTENDED RANGE - På vej hjem.
5 års fabriksgaranti / 200.000 km - Loktaion Fredericia - Strandvejen 220
Bilens højdepunkter:
⭐ Semi auto svingbart træk
⭐ Klimapakke (Varmepumpe, Ratvarme, Sædevarme for & bag, Opvarmede sprinklerdyser)
⭐ Microtech-interiør
⭐ Panorama-soltag
⭐ Adaptiv fartpilot m. Volvo Pilot Assist
⭐ Google infotainment (Integreret Google Maps, Google Play Store, Google Assistent, etc.)
⭐ 360-graders kamera
⭐ 19" alufælge
⭐Pixel forlygter!
⭐ Tonede ruder bag
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 421.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | 2.075 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 7 personers | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Internet |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kunstlæder |
| Apple carplay | Kunstlæderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| El-soltag |