Volvo EX40Extended Range Core 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 571 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 252 hk/420 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Volvo EX40 Extended Range 2025 – Topudstyret med Pilot Assist, BLIS og 360° kamera
Bilen er placeret på vores eksterne lager – kontakt os gerne for yderligere information
✅ gratis (Zaptec Go) Ladeboks Medfølger
✅ Model: EX40 Extended Range Core
✅ Modelår: 2025
✅ Km: 12.000
✅ WLTP: 580km
⚙️ Udstyr:
• digitalt bakspejl med kamera
• Adaptiv fartpilot
• Pilot Assist
• Semi-elektrisk udtrækkeligt anhængertræk
• 360° kamera
• Varmepumpe
• Parkeringssensorer for, bag og sider
• Google Assistant, Maps & Play Butik
• Apple CarPlay
• 12,3" digitalt førerdisplay
• El-bagklap m. håndfri funktion
• Opvarmede forsæder
• Opvarmede bagsæder
• Ratvarme
• Blindvinkelsassistent
• Trådløs telefonopladning
• Og Meget Mere.....
derudover hjælper vi dig gerne med:
✅ Forsikring til en attraktiv pris - så du kan køre trygt videre
✅ Vinterhjul på alufælge
✅ PAVA undervognsbehandling, så bilen holder længere
✅ Finansiering og serviceaftaler, så du kan køre trygt videre
Med venlig hilsen
Elbilhuset,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | 2.075 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot | Frunk |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alcantaraindtræk | Internet |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| Dynamisk blinklys | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |