Volvo C40P8 ReCharge Twin Ultimate 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 60.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 418 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Mørkgrå |
Beskrivelse
Hos Pedersen & Nielsen vælger kun de bedste brugte biler. Bilerne klargøres via en omfattende kvalitets kontrol, godkendt af Volvo Cars Danmark.
Med Volvo Selekt får du tryghed og en ægte Volvo-oplevelse, både før og efter du får udleveret din nøgle af os, der til får du følgende:
✓ 60 måneders garanti fra først indregistreringsdato
✓ 12 måneders Volvo assistance i hele Europa
✓ 155 punkter tjekket af Volvo-uddannede teknikere
✓ Leveret med nyeste software opdateringer
✓ Volvo SELEKT er din sikkerhed for et trygt køb
✓ Professionel gennemgang af bilen ved udlevering.
Vigtigt udstyr på din kommende Volvo:
✔️ Adaptiv fartpilot med Pilot Assist
✔️ Varmepumpe, Glastag og Harman kardon lydanlæg
✔️ Apple car play
✔️ "Fusion" dellæder komfortsæder - (kunst læder)
✔️ 360 graders kamera
✔️ El justerbare forsæder med hukommelse funktion i førersæde
✔️ Volvo Cars app til fjernstyring af varme mm.
✔️ Google Infotainment system, med google maps og andre apps
WLTP Rækkevidde: 418km.
DC-ladning op til 160 kWh/t (lader fra 10% - 80% på 28 minutter)
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Attraktiv rente på finansiering
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 487.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | 2.102 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Frunk |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| App integration | Lygtevasker |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El komfortsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |