Volvo C40P6 ReCharge Core 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 69,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 151 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Er du klar til en tur i en lækker Volvo C40? Her får du en fantastisk el-bil, med masser af udstyr, masser af kørekomfort, masser af køreglæde - altså her er en sand perle!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde ved WLTP: 422 km
Batteristørrelse: 69 kWh
AC/Ladning på 3-faser
DC/ Hurtigladning - JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Panorama glastag
- Fuld LED-forlygter m. aut. fjernlysassistent
- Multifunktionslæderrat m. varme
- Sædevarme for
- 19" originale alufælge
- Bakkamera
- Android Auto og Apple CarPlay
- Klimaanlæg 2-zoner
- Parkeringssensor for og bag
- Vejbaneassistent
- Skiltegenkendelse
- Aut. Nødbremsesystem
Yderligere udstyr:
- Armlæn for/bag
- Aut. nedblændeligt bakspejl
- Bluetooth
- Original navigation via. Google Maps
- Regnsensor
- Vejbaneassistent
- Isofix
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | 1.945 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |