Volvo C40P6 ReCharge Core 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 69,0 kWh |
| Energiforbrug | 200 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 151 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
_______________________________________
⚡ WLTP/oplyst-rækkevidde: 420 km
⚡ Ladetype: 3 faser
⚡ Batterikapacitet: 67 kWh
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Adaptiv fartpilot
- Apple carplay
- Android auto
- Trådløs mobilopladning
- Glastag
- Ratvarme
- 19" alufælge
- El-bagklap
- Sort himmel
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 419 liter |
| Vægt | 1.945 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 7 personers | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |