Toyota Corolla Verso1,8 Luna 7prs 5d
Kontantpris
33.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2006 |
| Kilometertal | 250.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 129 hk/170 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
01-04-2026 NYSYNET,
SERVICE OK,
bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 3 individuelle sæder i bag, 7 personers, helårshjul, el-sidespejle, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, airbag, automatisk lys, isofix, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 336.104 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.325 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 700 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | ESP / ESC |
|---|---|
| 7 personers | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk lys | Læderrat |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |