Toyota bZ4XPrestige 5d
Kontantpris
239.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2024 |
| Kilometertal | 31.225 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 504 km |
| Batterikapacitet | 71,4 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/265 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Bilen er lige serviceret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 275 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 7 personers | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | Varmepumpe |