Toyota bZ4XPrestige 5d
Kontantpris
264.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 25.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 504 km |
| Batterikapacitet | 71,4 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/265 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Lige kommet til salg. Bemærk nyere generation BZ4X
Står på vinterhjul (værdi 20.000) og sommerhjul originale medfølger.
Bilen har træk (værdi 15.000)
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - Fredag kl. 09.00 - 17.30
Lørdag og Søndag kl 11.00 - 16.00
Hos Via Biler har du altid mulighed for:
💳 Attraktive finansieringsmuligheder både med og uden udbetaling!
💼 Skarpe forsikringstilbud
🔄 Vi byder på alle biler – Uanset alder, kilometer og mærke
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - Fredag kl. 09.00 - 17.30
Søndag kl 11.00 - 16.00
📞87 47 11 00
📍 Søren Nymarks vej 2, 8270 Højbjerg
🚗 Via Biler – Toyota Aarhus Syd
*Vi tager forbehold for tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 275 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nødlader |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk forvarmning af batteri | Regnsensor |
| Automatisk lys | Skiltegenkendelse |
| Automatisk nødbremsesystem | Tågelygter |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Type-2 ladekabel |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |