Toyota bZ4XEssential 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 513 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/265 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
❗️Attraktiv finansiering tilbydes - både med og uden udbetaling❗️
⭐️Toyota BZ4X Essential 204 hk 5d ⭐️
Highlights:
✔ Varme i rat/sæder
✔ Bakkamera
✔ 2 zone klima
✔ Adaptiv fartpilot
✔ El indst. førersæde
✔ El betjent bagklap
✔ Apple CarPlay / Android Auto
Når du handler hos Bilhuset Haldrup, så er du sikker på:
✅ Mekanisk gennemgang inden udlevering
✅ Professionel klargøring af bilen
✅ Gennemgang af bilen ved levering
✅ Professionel rådgivning før, under og efter køb.
Har vi ikke bilen, som du søger? Tag endelig fat i os alligevel! Vi står klar til at hjælpe dig med at finde netop DIN drømmebil!
Åbningstider:
Mandag-Fredag: kl. 09:00-17:00
Søndag: kl. 11:00-16:00
📞: 98 52 42 00
📧 : hobro@bilhuset-haldrup.dk
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, tagræling, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 373.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 2.023 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 442 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| Elsæder | Tagræling |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |