Toyota Aygo1,0 VVT-i T1 3d
Kontantpris
16.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2012 |
| Kilometertal | 249.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 14,2 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Toyota Aygo 1,0 VVT-i T1 3d
✅Kørt 249.000
✅Årgang 2012
✅Nysynet
Her får du en smart og letkørt Toyota Aygo, den perfekte bil til både bykørsel og pendling. Den er kendt for sin lave drift, høje pålidelighed og billige ejerafgift.
Bilen kører hele 22,7 km/l, hvilket gør den yderst økonomisk i hverdagen, og vægtafgiften er kun 460 kr. pr. halvår.
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 79.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 775 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 342 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|