Toyota Aygo1,0 5d
Kontantpris
23.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 202.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 14,2 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Toyota Aygo 1,0 5d
✅Kørt 202.000
✅Årgang 2012
✅Nysynet
Her får du en pålidelig og rigtig økonomisk Toyota Aygo, som er oplagt til både bykørsel og pendling. Den er billig i drift, kører langt på literen og er generelt en bil, der bare er nem at have med at gøre i hverdagen. Bilen er nysynet og kører som den skal. Den fremstår flot både udvendigt og indvendigt. Lakken står pæn, og kabinen er velholdt, så den giver et rigtig godt samlet indtryk.
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 825 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 341 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 375 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|