Toyota Avensis2,0 Sol stc. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
14.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2007 |
| Kilometertal | 246.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,3 km/l |
| CO2 udledning | 187 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn bil.
Starter og kører som den skal.
Holder syn til 07/2027
kørecomputer, splitbagsæde, el-sidespejle, træk, tågelygter, aircondition, 2 zone klima, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, aux tilslutning, regnsensor, airbag
Sælges for kunden uden garanti.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 389.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.325 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Regnsensor |
| Airbags | Sædevarme |
| Aircondition | Splitbagsæde |
| AUX tilslutning | Tågelygter |
| El-ruder | Træk |
|---|---|
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |