Toyota Avensis2,0 D-4D T2 stc. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2012 |
| Kilometertal | 494.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 124 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, anhængertræk, fartpilot, navigation, 2 zone klima, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, multifunktions-læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, automatisk lys, esp, service delvis ok (mangler kun 1 service) senest d. 23/07-25 v. 464.085 km., synet 10/2024, sort metallak
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.309 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.485 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 645 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |