Toyota Avensis1,8 VVT-i T1 Touring Sports 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Produceret | 3/2016 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 147 hk/180 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
UNDER KLARGØRING - RING I FORVEJEN!
🔧 Highlights
• Træk (Maks trækvægt med bremse 1500 kg.)
• Fartpilot
• Navigation
• Bakkamera
• Sædevarme
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 322.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.533 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 467 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, dellæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil |