Toyota Auris1,8 Hybrid H2 Comfort CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/142 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 385 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Er du på udkig efter en økonomisk og velholdt bil, så se med her!
Vi har lige fået denne utrolig velholdte Auris hjem, som køre hele 27,8 km/l og billig i vægtafgift!
⚫️ 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟭𝟴𝟵 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚. 🚗
Bilen har masser af udstyr bl.a:
- Bakkamera ✔️
- Vognbaneassist ✔️
- Auto. Nødbremsessystem ✔️
- Klima ✔️
- Nøglefri tænding ✔️
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, isofix, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem.
⚫️ 𝐊𝐈𝐆 𝐅𝐎𝐑𝐁𝐈 𝐕𝐎𝐑𝐄𝐒 𝐁𝐈𝐋𝐇𝐔𝐒 𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑 𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓 𝐎𝐒 𝐅𝐎𝐑 𝐅𝐑𝐄𝐌𝐕𝐈𝐒𝐍𝐈𝐍𝐆!
⚫️ 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟮.𝟭𝟴𝟵 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚. 🚗
⚫️ 𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
⚫️ 𝗢𝗣 𝗧𝗜𝗟 𝟮 𝗔̊𝗥𝗦 𝗖𝗔𝗥𝗚𝗔𝗥𝗔𝗡𝗧𝗜𝗘 𝗞𝗔𝗡 𝗧𝗜𝗟𝗞Ø𝗕𝗘𝗦
𝐊𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬:
+45 60 12 55 54
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
Vejlevej 79, 7000 Fredericia
Mandag - Fredag: 10.00 - 17.00
Lørdag - Søndag: 11.00 - 16.00
*Vi har også åbent efter aftale og behov. Ring til os for at aftale nærmere!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 252.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.410 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 385 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Tågelygter |
| Bakspejl m. nedbl. | Udv. temp. måler |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |