Toyota Auris1,6 T2 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 132 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Lækker og velholdt Toyota Auris 1, 6 T2 5d som kører upåklageligt!
✅ Ved køb af denne Toyota Auris, leveres bilen med en 100% Autotjek/46 punkters brugtbilattest udført af tredje part, Dekra. Din sikkerhed for et trygt bilkøb
✅ Vi tilbyder tryghedsforsikring igennem Fragus og ETU, som dækker op til 36 måneder
🌟🌟🌟Denne bil kan finanseres fra KUN 1113 kr om måneden igennem Santander bank🌟🌟🌟
✅ Vi er medlem af AutoBranchen Danmark Din tryghed for en sikker handel
✅ Spar 20% på din bilforsikring igennem os
✅ Vi tager gerne imod byttebiler
🔴 OBS! Vi tager forbehold for, at bilen kan være solgt eller reserveret- ring gerne og forhør nærmere inden du kører hjemmefra.🔴
Årgang: 2012
Kørt: 102.000 km
15,2 km/l - Benzin
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 247.708 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.220 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |