Toyota Auris1,6 T2 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 124.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 132 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BEMÆRK:
- 1 EJERS BIL
- PARKERINGS SENSOR FOR/BAG
- BAK KAMERA
- FARTPILOT
- TIDLIGERE PAVA UNDERVOGNS BEHANDLET
- AIRCON
- SÆDEVARME
- NAVIGATION
- BLUETOOTH + USB + AUX
- 4 x EL RUDER + EL SPEJLE
Oplysninger fra DMR: El-bagrude, 040 SUPER WHITE, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, aux tilslutning, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, airbag, esp.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |
| Håndfrit til mobil |