Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
234.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Tesla Model Y med plads til hele familien
Bilen leveres klargjort og nysynet
Highlights:
- Autopilot
- Panoramaglastag
- Adaptiv fartpilot
- Varme i rattet
- LED forlygter
- Navigation
- Bakkamera 📹
- 19" alufælge med helårsdæk
- Vognbaneassistent
- Parkeringssensor for og bag🔉
- Matrix-LED 🔦
- 3 zone klimaanlæg
- Læder sæder
- Keyless entry m. telefon som nøgle
- Sædevarme i forsæder
- Bluetooth 📱📲
- Multifunktionsrat
- 4 x El ruder
- Varmepumpe
Og meget mere!
Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling. Kontakt os for et godt tilbud
Mulighed for tilkøb af udvidet garanti 12, 24, 36 eller 48 måneder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| CD | Navigation |
| CD afspiller | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse |