Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
229.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 62,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nævneværdigt udstyr:
- Aftageligt Anhængertræk til 1.600 kg.
- Panoramaglastag
- Fuld LED forlygter
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera
- El justerbare forsæder m. memory i førersiden
- Navigation
- Blindvinkelskamera & vejbaneassistent
- Klimaanlæg inkl. sædevarme for / bag
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Kontakt os:
Tlf. 75 14 21 11
esbjerg@bn.dk
Adresse Salgsafdeling:
Storegade 229
6705 Esbjerg Ø
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kunstlæder |
| ABS-bremser | Kunstlæderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| El betjent bagklap | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde | Panoramatag |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde |