Tesla Model YLong Range RWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 30.400 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 600 km |
| Batterikapacitet | - |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 347 hk/- |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🚘 Velkommen til Bilhuset Jylland 🚘
Dansk bil fra ny og med aftageligt træk! (Har aldrig været monteret)
Denne bil behøver ingen introduktion, men her har vi et fint eksemplar med et rigtigt flot og lavt km-tal og så i farven sort.
Lynende hurtig, rummelig og har samtidig en rigtig god og lang rækkevidde.
Fortsat fabriksgaranti: 80.000 km / 12. november 2028
Fortsat kapacitetsgaranti: 192.000 km / 12. november 2032
Batterikapacitet: 82 kWh 🔋
Rækkevidde: 565 km 🚘
AC ladning: 3 faser 🔌
DC ladning: 250 kw 🔌
Bemærkelsesværdigt udstyr :
☑️ Aftageligt træk er monteret
☑️ Varmepumpe
☑️ 20" alufælge
☑️ Aut. klima 2 - zonet
☑️ Adaptiv fartpilot
☑️ Nøglefri betjening
☑️ El betjent bagklap
☑️ Skiltegenkendelse
☑️ Aktiv vognbaneassistent
☑️ Elektrisk parkeringsbremse
☑️ Navigation
☑️ Fuld LED forlygter
☑️ Mørktonede ruder i bag
☑️ P-sensorer for/bag
☑️ 4 x el-ruder
☑️ El-klapbare sidespejle
☑️ Musikstreaming via bluetooth
☑️ Sædevarme for/bag & varme i rat
☑️ 2 x trådløs mobiloplader
☑️ Bluetooth
☑️ USB tilslutning
☑️ Isofix
☑️ Multifunktionslæderrat
☑️ Meget mere...
🚘 Vi tager alle brugte biler i bytte.
🤝 Når du handler bil hos os tilbyder vi:
✔ Kompetent rådgivning fra vores erfarende medarbejdere.
✔ Finansiering både med og uden udbetaling, til konkurrencedygtige priser gennem vores samarbejdspartnere, Santander & Jyske Finans.
✔ Fragus garanti op til 48 måneder
✔ Attraktive og fordelagtige priser på bilforsikringer.
✔ Komplet ladeløsning til din el-bil.
☎ Salgsafdeling 88 62 68 86
📞 Thomas 60 17 91 41
📞 Philip 60 17 91 51
📞 Phat 60 17 91 81
📧 info@bilhusetjylland.dk
🏠 Soldalen 2, 7100 Vejle
🌍 www.bilhusetjylland.dk
🕒 Vores Åbningstider 🕒
Mandag – Fredag: 09.00 – 17.00
Lørdag - Søndag samt helligdage: 11.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.969 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 454 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |