Tesla Model YLong Range RWD 5d
Kontantpris(Uden afgift)
260.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 600 km |
| Batterikapacitet | - |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 347 hk/- |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Obs. bilens pris er ex moms og afgift.
Her får du en bil der er stopfyldt med udstyr og som har kørt bare 22.000 KM. Bilen har anhængertræk til 1.600 KG og en rækkevidde på hele 600 kilometer!!
12 mdrs. leasingforslag:
1.gangsydelse: 40.000,- ex. moms
Mdl. ydelse: 1.658,- ex. moms
Restværdi: 220.000,- ex. moms
Telefonen er altid åben - Ring 54559190!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.969 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 454 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|