Tesla Model YLong Range AWD 5d
Kontantpris
245.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | - |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 300 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 20 min |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 441 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Nysynet
Vinterdæk 19”
“Mormor” og type 2 ladekabel
Forventet overtagelse senest 27/4.
Kosmetiske skader på fælge
To små stenslag i forrude som er repareret
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 546.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |