Tesla Model YLong Range AWD 5d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 514 hk/527 nm |
| Acceleration | 5,0 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
Autopilot, aftageligt træk, fuld led forlygter, varmepumpe, adaptiv fartpilot, navigation, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, fjernlysassistent, bakkamera, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el betjent bagklap, 2 zone klima, varme i rat, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, el indst. forsæder, kunstlæderindtræk
Mørkeblåmetal med sort kabine.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 546.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.981 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Varme i rat |
| El indst. forsæder | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |