Tesla Model YLong Range AWD 5d
Kontantpris
230.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 514 hk/527 nm |
| Acceleration | 5,0 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Åbent mandag 2. Påskedag fra kl. 10:00-15:00 – du er også velkommen til at sende mig en mail på brian@osbechcars.dk eller sms på 26105000 – Rigtig god Påske – Mvh Brian Osbech
Bemærk km/træk/helårsdæk,
Pearl White Met., Long Range AWD, 11/2022, Aftaglig Træk Til 1.600 kg, Nye Continental Helårsdæk, Fuld Led Lygter, Navigation, Glastag, Bakkamera, Fuld Nøglefri Betjening, El-Bagklap, Sort Læder, DAB Tuner, Læderrat m/multifunktion, Sædevarme For & Bag, Ratvarme, Adaptive Fartpilot, Sidekamera, Regnsensor,
For besigtigelse kontakt mig venligst på brian@osbechcars.dk eller tlf 26105000,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 546.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.981 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |