Tesla Model YLong Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 514 hk/527 nm |
| Acceleration | 5,0 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
HUSK = TJEK VORES ÅBNINGSTIDER I PÅSKEN PÅ HJEMMESIDEN 🙏
🌍FABRIKSGARANTI: 4 ÅR ELLER 80.000KM FRA 1. INDREG. DATO
🌍BATTERIGARANTI: 8 ÅR ELLER 192.000KM FRA 1. INDREG. DATO
🌍24 MÅNEDERS REKLAMATIONSRET JVF. KØBELOVEN
🌍KILOMETER GARANTI & RESTGÆLDSGARANTI
🌍MULIGHED FOR OP TIL 36 MDR. MEKANISK FORSIKRING
👀BEMÆRK PÅ DENNE BIL KOSTER ET NYT AFTAGELIGT TRÆK TIL 1600 KG KUN 9.995,- KR. MONTERET ALT INCL. (NORMALPRIS 10.995 KR.)
BILEN BLIVER GENNEMGÅET MEKANISK AF VORES VÆRKSTED KVIT OG FRIT
✅VARMPEPUMPE
✅RYZEN PROCESSOR
✅SOLID BLACK
⭐PANORAMA GLASTAG
⭐ADAPTIV FARTPILOT
⭐EL-BETJENT BAGKLAP
⭐BAKKAMERA
⭐LÆDERINDTRÆK
⭐TRÅDLØS MOBILOPLADER
⭐FULD LED FORLYGTER M FJERNLYSASSISTENT
⭐VOGNBANEASSISTENT
⭐BLINDVINKELASSISTENT
⭐AUTOMATISK NØDBREMSESYSTEM
⭐RAT-VARME OG VARME I ALLE SÆDER
Multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, splitbagsæde, 19" alufælge, glastag, fuld led forlygter, adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, udv. temp. måler, nøglefri tænding, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, cd/radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, aftageligt træk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 546.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.981 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kunstlæder |
| ABS-bremser | Kunstlæderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptive forlygter | Mørktonede ruder i bag |
| Aftageligt træk | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |