Tesla Model XLong Range AWD 5d
Kontantpris
280.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 182.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 226 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | -/750 nm |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | 2.250 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen er pt på vinterhjul og 20” sommerhjul medfølger - evt bytte med anden bil.
Ring eller skriv for spørgsmål.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 780.680 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 544 liter |
| Vægt | 2.459 kg |
| Bredde | 207 cm |
| Længde | 504 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.250 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|