Tesla Model SLong Range Plus AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 652 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 140 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Hej.
Vil høre om nogen skulle være klar på at overtage vores lækre TMS LR+ fra 12/2020. Kørt 106.000 km. Stadig fabriksgaranti på batteri/drivlinje til 12/2028 eller 240.000 km. (Hvad der kommer først)
Bilen er på leasingkontrakt og kan tilbydes med følgende data:
Mdl. ydelse : ca. 1.450,-
Restværdi : 193.000,-
Upfront : 45.000,-
Alle tal er med tillæg af 25% moms. Bilen kan også købes for 325.000 - 330.000 kr. Nøjagtig pris findes ved seriøs henvendelse.
Lidt om bilen:
Fejlfri FDM attest fra oktober 2024.
Chrome delete og keramisk coatet.
19” ekstra hjulsæt med gode dæk medfølger.
572 hk., 3,8 fra 0-100 (meget hurtig).
Keyless Go
Luftundervogn.
Ingen ekstra pakker (EAP eller FSD), men forberedt til begge dele.
Skriv eller ring på 29335519 for mere info (jeg har helt sikkert glemt en del)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 745 liter |
| Vægt | 2.267 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 307 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |