Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, WLTP rækkevidde 448 km, panorama glastag, premium soundsystem, varmepumpe, adaptiv fartpilot / autopilot, el-betjent bagklap, fuld LED forlygter, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for/bag), læderindtræk, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, el indst. forsæder, navigation, multifunktions-læderrat, ratvarme, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuldaut. klima, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, isofix, automatisk lys, kørecomputer, løse vinterdæk medfølger, meget flot stand,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|