Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 448 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, kunstlæderindtræk, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, matrix led forlygter, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent frontklap, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), videoovervågning, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kunstlæder |
| Airbags | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El betjent frontklap | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Videoovervågning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |