Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
199.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 69.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🐥 Vi har åbent alle dage i påsken fra 11.00-18.00 🐥
🖊️ Reserver denne bil i dag 🖊️
Fabriksgaranti til den: 08.12.2026 eller 80.000 km - Hvad der kommer først
Tesla Model 3 Long Range AWD
klar til levering
Udstyr (udvalg):
🔵 Coated
🔵 Aftageligt træk
🔵 Touchskærm med navigation
🔵 Adaptiv fartpilot
🔵 Klimaanlæg
🔵 Sædevarme
🔵 El-ruder og el-spejle
🔵 Bakkamera
🔵 Bluetooth / musikstreaming
🔵 Alufælge
🔵Mulighed for tilkøb af vinterdæk
og meget mere
✅Prisen er inkl. hjemmelevering
📞 +45 35957854
📧 kontakt@ev-drive.dk
🌐 ev-drive.dk
, bagagerumsdækken, digitalt cockpit, kørecomputer, akustikglas i for, akustikglas i bag, varme i rat, varmepumpe, sædevarme, adaptiv fartpilot med kø-assistent, adaptive forlygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bagagerumsdækken |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Digitalt cockpit |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Akustikglas i bag | Sædevarme |
| Akustikglas i for | Varme i rat |
| Automatgear | Varmepumpe |