Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 513 km |
| Batterikapacitet | 57,5 kWh |
| Energiforbrug | 132 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
_______________________________________
WLTP 513 km
⚡ Ladetype: 3
⚡ Batterikapacitet: 57,5 KWH
________________________________________
- NY MODEL 3 , Årg 2024.
- 360° kamera , Bakkamera.
- Fartpilot adaptiv.
- Navigation.
- Klimaanlæg.
-Vinterhjul medfølger.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.765 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv undervogn | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Videoovervågning |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |