Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
197.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
18" fælge, Adaptiv fartpilot, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Bluetooth, El-indfældbare sidespejle, El-indstillelige forsæder, Elektrisk bagklap, Elektrisk kabinevarmer, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fire el-ruder, Front Assist, Glastag, Højdejust. forsæder, Isofix, Kopholder, LED kørelys, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Lændestøtte i forsæder, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, SOS knap, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Udvendig temperaturmåler, Varme i bagsæder, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kopholder |
| Alufælge | Læderrat |
| Aut.gear/tiptronic | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bakkamera | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elsæder |