Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
PÆN OG VELHOLD MODEL 3 REFRESH MED LFP BATTERI / UNDERVOGNSBEHANDLET HOS DINITROL / 19" ORGINALE SPORTS-FÆLGE / VARMEPUMPE / AUTOPILOT BETA / ADAPTIV FARTPILOT / 360 GRADERS KAMERA / PANORAMAGLASTAG / EL BAGKLAP OG MEGET ANDET!
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, akustikglas i for, læderrat, læderindtræk, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 19" alufælge, helårshjul, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, varmepumpe, centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, frunk, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), trafikkamera, videoovervågning, dæktryksmåler, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, BATTERI/DRIVENHED GARANTI TIL 29 MARTS 2030 E. 160.000 KM! / LEVERES NY-SYNET / TILKØB AF UDVIDET GARANTI OP TIL 36 MDR! ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED ELLER UDEN UDBETALING! RING / MAIL FOR INFO! VI TILBYDER LADELØSNINGER SAMT INSTALATION AF LADEBOKS
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Helårshjul |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Akustikglas i for | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| App integration | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Videoovervågning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |