Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
179.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super fin og velholdt Tesla Model 3
Bilen er ny-synet og fik i den forbindelse lavet de kendte fejl som baghjuls ophæng og rat aksel.
🚗 BILENS UDSTYR:
✅ Adaptiv Fartpilot
✅ Klimaanlæg 2-zoner
✅ El sæder begge forsæder
✅ 18" Alufælge
✅ Bakkamera m. sensor for/bag
✅ Sædevarme for + ratvarme
✅ El-foldbare spejle m. varme
✅ Elektrisk bagklap
Ring for spørgsmål.
Forbehold for fejl. , kørecomputer, læderindtræk, multifunktionsrat, læderrat, el indst. forsæder, 18" alufælge, glastag, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Panoramatag |
|---|---|
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Elsæder | Sædevarme |
| Fartpilot |