Tesla Model 3RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 491 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 283 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
Autopilot, aftageligt træk til 1000 kg, fuld led forlygter, varmepumpe, adaptiv fartpilot, varme i rat, navigation, bakkamera, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, 20" alufælge med helårsdæk, kunstlæderindtræk, el indst. forsæder, glastag, 2 zone klima, nøglefri adgang, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, internet, esp, 8 airbags, automatisk lys, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, sædevarme, type-2 ladekabel, app integration, elektrisk parkeringsbremse, frunk, 4x el-ruder, varme i bagsæde, udv. temp. måler, nøglefri tænding, aircondition, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, el-klapbare sidespejle m/varme, træk, led baglygter, led kørelys, tågelygter, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Internet |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kunstlæder |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæderindtræk |
| Aftageligt træk | Læderrat |
|---|---|
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Frunk | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |