Tesla Model 3Performance AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Produceret | 6/2020 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 530 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 513 hk/- |
| Acceleration | 3,4 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Tesla Model 3 Performance AWD – Topmodel med masser af power!
Tesla Model 3 Performance AWD fra 2020. En kraftfuld elbil med firehjulstræk, imponerende acceleration og masser af udstyr. Kombinerer sportslige køreegenskaber med høj komfort, lang rækkevidde og moderne teknologi.
FINANSERING:
MDR YDELSE : 2.219
UDBETALING : 31.760
LØBETID : 73 MDR
RENT : 2,99 %
* PERFORMANCE-MODEL
* FIREHJULSTRÆK
* AUTOPILOT
* PANORAMA GLASTAG
* NAVIGATION
* El-JUSTERBARE OG OPVRMEDE SÆDER
* BAKKAMERA & PARKERINGSSENSORER
📞 +45 93201044
📍 AGERBAKKEN 9, 8362 HØRNING
📩 KONTAKT@AK-AUTOMOBILER.DK
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, pilotsæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, alufælge, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, frunk, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), videoovervågning, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, db. airbags, antispin, vognbaneassistent, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, edr-boks, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødassistent | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| EDR-boks | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Pilotsæder |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Videoovervågning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |