Tesla Model 3Performance AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 567 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 513 hk/- |
| Acceleration | 3,3 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐Adaptiv fartpilot
⭐Matrix LED forlygter
⭐4 hjulstræk
⭐Premium lydanlæg m. subwoofer
⭐Mulighed for Tesla Premium connectivity
⭐Glastag
⭐El sæder m. memory
⭐Varmepumpe
⭐Sædevarme for & bag
🟢WLTP rækkevidde: 567km
🟢Lynladning op til 250 KW
🟢Et af klassen laveste forbrug kw/km
adaptiv fartpilot, glastag, kunstlæderindtræk, multifunktionsrat, fuldaut. klima, automatgear, el betjent bagklap, nøglefri tænding, 4x el-ruder, matrix led forlygter, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, automatisk nødbremsesystem, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, usb-c tilslutning, varme i bagsæde, varmepumpe, nøglefri adgang, trådløs mobilopladning, automatisk forvarmning af batteri, el-sidespejle m/varme, 20" alufælge, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, digitalt cockpit, kørecomputer, airbag, esp, blindvinkelsassistent, automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent
Bilen sælges engros til CVR nummer.
Nysynet d. 27-3-2026
ring for besigtigelse på tlf.nr. +45 6150 6262.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 491.088 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | USB C tilslutning |
| El indst. forsæder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |