Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 83.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
⚠️ Vigtig info: Bilen står hos Tesla i Ribe.
Ønsker du bekvem hjemmelevering? I samarbejde med Gire Danmark kan du for 1.500 kr. får leveret bilen nemt og bekvemt til din hjemmeadresse*.
🚗 Vores Certified Pre-Owned brugte biler undergår en omfattende inspection og istandsættelse af vores certificerede teknikere. Denne grundige gennemgang dækker essentielle områder som:
- Generel stand og kosmetik
- Fælge og dæk
- Funktioner og betjeningselementer, herunder kørecomputer, bagklap, motorhjelm, sæder, interiør, batteri og bremser
Ydermere er hver Certified Pre-Owned bil kontrolleret fri for strukturelle skader og tidligere airbag-udløsninger, så du kan køre hjem med ro i sindet.
Højdepunkter:
⭐ Pearl White lakering
⭐ 18" Aero-fælge
⭐ Sort Premium-interiør
⭐ Enhanced Autopilot
⭐ 30 dages prøveperiode med Premium Connectivity
Som standard opgraderer vi alle vores Certified Pre-Owned Teslaer med Enhanced Autopilot (værdi: 29.200 kr.), der løfter din køreoplevelse med:
✔️ Navigate on Autopilot – smart vejledning på motorveje
✔️ Automatisk vognbaneskift på motorveje – sikker og flydende
✔️ Autopark – automatisk parkering uden besvær
✔️ Actually Smart Summon – kald bilen til dig med et tryk
🛡️Udvidet garantipakke:
- Ekstra brugtbilsgaranti: 1 år / 20.000 kilometer
Fra og med din leveringsdato
- Batteri- og drivlinjegaranti: Frem til marts 2028 / 192.000 kilometer garanti dækning (alt efter hvad der kommer først)
💰 Attraktiv finansiering og indbytning:
Vi tilbyder både finansiering med lave renter og gode vilkår samt mulighed for at bytte din gamle bil ind.
Ring eller skriv i dag for et gratis, uforpligtende tilbud.
Bemærk: Vi tager forbehold for tastefejl, mangler eller ændringer uden varsel.
*Gælder alle brofaste adresser i Danmark. Ikke muligt ved indbytning af bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 453.042 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæder |
| Auto hold | Kunstlæderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Videoovervågning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |